Organizujemy i prowadzimy wielowymiarowe działania edukacyjne w zakresie zdrowego żywienia skierowane zarówno do dzieci, jak też ich rodziców i opiekunów. Oferujemy gastro-lekcje oraz szkolenia z zakresu dietetyki oraz kultury żywienia.

Gastro-lekcja

to okazja praktycznej nauki gotowania dla dzieci. W jej trakcie uczestnicy uczą się samodzielnego przygotowywania posiłków, znaczenia poszczególnych produktów dla ludzkiej diety oraz sposobu ich podawania.

Szkolenia w zakresie dietetyki

to okazja dla Rodziców i Opiekunów do poznania w praktyczny sposób świadomego kształtowania diety dla swoich dzieci i bliskich. Specjalista dietetyk uczy budowania zbilansowanego menu domowego tak by uchronić dzieci przed ryzykiem nadwagi, cukrzycy czy innych chorób wywołanych nieprawidłowym żywieniem.

Szkolenia z zakresu kultury żywienia

są możliwością poznania kuchni innych tradycji oraz współczesnych trendów gastronomicznych. Uczą kreatywnego podejścia do gotowania i podawania posiłków. Uczą szeroko pojętej kultury stołu i serwowania posiłków.

W przypadku zainteresowania uczestnictwem lub organizacją tych działań prosimy o przesłanie wiadomości na adres mailowy: edukacja@instytutgastronomii.eu